V Poľsku sa objaví silná proruská strana odmietajúca USA a NATO - Slovakia2 Kontakt: 9612497@mail.ru.................................................... - UNREGISTERED VERSION

Перейти к контенту

Главное меню:

V Poľsku sa objaví silná proruská strana odmietajúca USA a NATO

NOVINKY


1.
MENU   2. NOVINKY  3. VIDEO-NOVINKY   4. slovakia.wlad.eu

V Poľsku sa objaví silná proruská strana odmietajúca USA a NATO?
Varšava 26. marca 2018


Zostrenie vzťahov medzi Ukrajinou a Poľskom sa prejavuje nielen v historickej rovine, ale má vplyv aj na iné sféry, napísali kyjevské noviny Deň odvolávajúc sa aj na výroky poľského publicistu Jerzyho Targalského pre Polskie radio.


Na snímke Jerzy Targalski
„Podľa jeho (Targalského) mienky zákon o Inštitúte národnej pamäte Poľska bol – pokiaľ ide o pasáže o ukrajinskej téme – prijatý pod diktátom Ruska, pretože ľudia, ktorí to urobili, sú politicky spojení s Ruskom. A, okrem toho, oni ako politici hrajú s antiukrajinskou  kartou. Podľa  Targalského dokonca aj vo vojenskej spolupráci Poľska a Ukrajiny, ktorá sa považovala za vzorovú, sa objavuje čím ďalej, tým viac problémov. A pred nami sú ešte horšie časy,“ poznamenáva kyjevské periodikum Deň.

Pod „horšími časmi“ má Targalski na mysli vytvorenie novej politickej sily v Poľsku, ktorá bude orientovaná na spojenectvo s Ruskou federáciou:  „V Poľsku sa spustili práce na vytvorení proruskej strany, ktorá bude antisemitská, antiukrajinská, antiamerická a bude vyzývať na spojenectvo s Ruskom proti USA a NATO. Ak vláda nezareaguje, budeme mať v Poľsku silnú proruskú silu, ktorá zoberie dosť veľkú časť voličov strane Právo a spravodlivosť.“

„V súčasnosti v poľských médiách a v poľskej politike proruský faktor neustále silnie, a čo je ešte horšie – nachádza podporu v poľskej spoločnosti,“ lamentujú kyjevské noviny Deň.

Pred časom kyjevský propagandista Vitalij Portnikov zasa vyľakane napísal, že čoskoro nebude mať Rusko lepšieho a dôležitejšieho suseda než je Poľsko. Dnes Poľsko susedí s Kaliningradskou oblasťou Ruska a po predpokladanom zániku Ukrajiny môže byť spoločná rusko-poľská hranica omnoho dlhšia, otázne je len to, či bude na rieke Bug, alebo na rieke Zbruč.

Vladimír Mohorita

https://www.hlavnespravy.sk/v-polsku-sa-objavi-silna-proruska-strana-odmietajuca-usa-nato/1353466

 
 
Назад к содержимому | Назад к главному меню