SLOVÁCI MUSIA DOSPIEŤ VEĽMI RÝCHLO - TAKMER OKAMŽITE - Slovakia2 Kontakt: 9612497@mail.ru.................................................... - UNREGISTERED VERSION

Перейти к контенту

Главное меню:

SLOVÁCI MUSIA DOSPIEŤ VEĽMI RÝCHLO - TAKMER OKAMŽITE

NOVINKY


1.
MENU   2. NOVINKY  3. VIDEO-NOVINKY   4. slovakia.wlad.eu

SLOVÁCI MUSIA DOSPIEŤ VEĽMI RÝCHLO - TAKMER OKAMŽITE

Jednu vec by sme mali všetci pochopiť. Musíme sa dokázať prijať takí akí sme. Začnime si o sebe hovoriť pravdu a prijmime ju. Iba tak pochopíme, kým v sme v skutočnosti. Zabudnime na to, čo nám hovoria mecenáši. Tým o nás nejde a vždy budú rovnako sebeckí. Či budú vládnuť červení, či modrí. Sústreďme sa iba sami na seba. To jediný spôsob ako dosiahnuť pozitívnu spoločenskú zmenu.

Vplyv Ruska na svetovú politiku sa principiálne ničím nelíši od vplyvu Spojených štátov. Princípy demokracie totiž vyznávajú dnes obe krajiny. Nepočúvajme lokálnych štváčov, prikláňajúc sa pritom zištne sa na jednu, či na druhú stranu. Mali by sme byť tým nadšení, pretože my, "pidištátik," stojíme uprostred. Potrebujeme oboch rovnako a máme preto iba jedinú správnu cestu. Byť mediátormi týchto veľmocí. My sa nesmieme vyhlasovať za západ, ako nás to učí Kiska a jemu podobní. Ale ani za východ, ako to vykrikuje pomätený Čarnogurský. My sme stred Európy. A nie len geograficky, ale aj geopoliticky. A máme na to, aby sme dávali do hromady veľkých hráčov, to si povedzme otvorene, pretože ak Slovensko niečim vždy vynikalo, potom to bola krásna krajina, ako stvorená na stretnutia mocných a skvelí diplomati, svetového formátu. Štefánik, Dubček, Tiso alebo dnešný Lajčák. Prečo boli v svojej dobe takí úspešní? Je to prosté. Diplomaciu majú totiž Slováci v krvi. A to práve tým, že sme celé tisícročie,ako "pidinárodík" boli nútení lavírovať pomedzi veľkými hráčmi a svoje pozície sme boli nútení dosahovať iba chytrosťou, nie bojovnosťou. Zbytočne sa budeme národnostne obviňovať, napr. z Tisovho fašizmu, keď to nebolo nič iné, ako chytrácke riešenie krízového stavu Európy, ktorej sme stredom. Bol to iba spôsob, ako sa v dobe, kedy sa inak, ako fiktívnou spoluprácou s Hitlerom, dopracovať k vlastnej republike nedalo dosiahnuť vlastnú zvrchovanosť. A zároveň sme boli tak chytrí, že sme sa tak dokázali vyhnúť vojne s Hitlerom. A že pri tom zomreli ľudia? Zomreli, to je pravda, "vojna nie je kojná" a všetkým nám je to úprimne ľúto, preto sme fašizmus odsúdili, ale skutočná alebo skôr prioritná pravda je taká, že si môžeme s odstupom takmer osemdesiat rokov povedať jediné: Vďaka Bohu, že vtedy zomrelo iba tak málo Slovákov, pretože každé iné riešenie, by nás stálo s pravdepodobnosťou takmer rovnajúcou sa istote, niekoľko násobne viac životov. A iba mimochodom, je mi ľúto, že si to za všetkých ktorí prežili, odniesla nakoniec Tisova vláda.
A takíto my sme. My nie sme bojovníci a nikdy sme nimi ani neboli. Sme chytráci, často vysmiati a potmehúcky. Pozrime sa na seba očami histórie reálne. My sme nikdy neviedli spory tak, že sme viedli revolúcie. My riešime spory inak - ako typickí chytráci. To iba dnes sa súdime medzi sebou ako idioti, pretože je to práve súdna moc o čo sa momentálne hrá,pretože to je moc najvyššia. Odstrčme preto bokom všetkých treťosektorových neoliberálov, ktorí nám falošne hovoria, že sme výnimoční a chcú nám nezištne pomáhať, pretože na tomto svete nie je nič zadarmo. Ale nakopme (obrazne) do zadku aj všetkých tých "slušných" pučistov z palácov a aveníd, čo nás majú potrebu ponižovať. A hlavne! Vojnových štváčov typu Dzurinda si nevšímajme.
Buďme konečne veľkým národom. Ale vnútorne. Chytrosťou. Ľuďmi s veľkým, vysmiatym srdcom a jasnou mysľou, nie tým, že sa strčíme do zadku Bruselu ako nejakí nímandi a povýšenecky budeme splietať intrigy po Bratislavských kaviarňach, chodiť do Bruselu po rady, ako sa robí štátny prevrat a potom postávať na námestiach. Brusel nie je nič iné, ako partička historických úžerníkov, ktorí nás potrebujú a chcú ovládať. Preto nám dali "odkusnúť si kúsok z ich perníkovej eurochalúpky" a vzali nás do EÚ. A my sme opäť chytrí, odkusujeme si koľko sa dá, až nám pri tom bruchá pukajú, pretože si svoj podiel rozhodne zaslúžime. Ale to neznamená, že stratíme svoju hrdosť, všetok rozum a necháme sa nakoniec upiecť nejakou starou, nemeckou bosorkou na europekáči ako Janko a Marienka a necháme sa zatiahnuť do vojny s Ruskom. To by bol totiž náš koniec priatelia, pretože vo vojne nevychytračíme a našimi diplomatickými pasmi,možeme akurát tak zakurovať.

A teraz o tom, čo sa chystá

Pozrime sa po čase opäť sa na tretí sektor na Slovensku. Máme tu pomerne nové, už asi sté zoskupenie odrodilcov. Volajú sa, "Štrngáme za zmenu". Je to partička manipulátorov, bez "bázne a ostychu" - to zdôrazňujem, pretože to, že ich finančne podporuje aj americká ambasáda, majú vylepené hneď na prvej stránke, pričom o ruských aktivitách na Slovensku vyhlasujú, že sú zločinom. Pozrite sa, čo urobili napr. z Rostasa a to si peniaze od Rusov nikdy nevzal a iba chcel pre Slovensko slušné médium. Tu sa chcem zastaviť osobito, pretože je v celku dôležité pochopiť jednu vec. Peniaze, sú pre nás, ako pre chytrých mediátorov stále iba príjem. Mali by sme byť radi, ak by sa Rusi rozhodli financovať, napríklad naše pro-národné aktivity, pretože stále sú to iba peniaze na dobrú vec a je pri tom úplne jedno, či idú z Ruska, či zo Spojených štátov. Ak nám totiž nesmrdia niektorým Slovákom doláre, verte, že nesmrdia ani ruble. Dôležité pri tom je totiž niečo úplne iné - aby sme vždy zostali neutrálni, snažili sa rozhašterené mocnosti spájať a popri tom národne profitovali.

Ich treťosektorové motto znie: "CHCEME, ABY SPRAVODLIVOSŤ PLATILA PRE VŠETKÝCH. PRESAĎME KĽÚČOVÉ ZMENY, KTORÉ OBMEDZIA OBCHÁDZANIE PRAVIDIEL MOCNÝMI". Problém je "drobný." Táto partička "spravodlivých Slovákov" zabudla povedať, čo ich navrhované zmeny v prípade aplikácie do praxe so spoločnosťou urobia.
Zameriavajú sa totiž na súdnictvo, ako na najvyššiu moc v štáte.

Súdnictvo, práve preto, že je to moc hlavne kontrolná, rozhodujúca o správnosti a spoločenskej nebezpečnosti s najvyššími rozhodovacími kompetenciami v štáte, nesmie byť z vonku ničím ovládaná. A zvyškom spoločnosti môže byť iba kontrolovaná a legislatívne usmerňovaná, ale nikdy nie ovládaná. Súdna moc musí byť totiž nezávislá a to sa dá dosiahnuť iba ak je od mocenských vplyvov odstrihnutá. Preto je nesmierne podstatné, dodržiavať v súdnej moci konzervativizmus vo všetkom, napríklad vo výbere sudcov, kde jediné správne je, aby osoby, ktoré sa majú stať sudcami, prešli najskôr všetkými súdnymi postami, od zapisovateľky, cez súdnu úradníčku a podobne, až za sudcov a jediní, ktorí môžu o ich spôsobilosti stať sa sudkyňou sú opäť iba sudcovia. Rozhodne sa nemýlim, pretože príklad, keď do súdnej moci nominujú sudcov napr. politici, snažia sa o manipulácie už s obsadzovaním sudcov, tak ako to je potom s rozhodovaním v kauzách?

Štrngáme za zmenu má však inú predstavu. V podstate, aby som správne a zrozumiteľne vysvetlila ich názory, che vytvoriť akúsi spoločenskú nadstavbu, ktorá bude o nomináciách sudcov a niektorých ich kompetenciách rozhodovať a chcú tiež posilniť v súdnictve a justícii celkovo, prezidentské kompetencie. Napríklad o nominácii policajného prezidenta by podľa nich mal rozhodovať iba prezident, teda Kiska. To však v praxi znamená jediné, že súdna moc a exekutívne náväznosti prestane byť odstrihnutá o vonkajších vplyvov, čo je vlastne jej čiastočný rozklad a zároveň dvojitá zbraň, ktorá sa podľa potreby dá obrátiť proti komukoľvek.

Ono, čiastočný rozklad spoločnosti už tretí sektor dosiahol v moci exekutívnej a legislatívnej, čo sa krásne ukázalo tým, aké jednoduché je dosiahnuť štátny prevrat, keď má tretí sektor ľudí v politike, čiže v moci legislatívnej a exekutívnej. Považujem to za treťosektorový odkaz spoločnosti, aby sme nezabudli, že sme iba maličký štátik, ktorý sa dá rozložiť na márne kúsky veľmi jednoducho a na rovinu, keby spoločnosť odovzdala kompetencie treťosektorovým hráčom typu Marian Leško, Pavel Sibyla, či Zuzana Čaputová, potom vlastne dobrovoľne odovzdávame moc tretiemu sektoru. A o to ide.

Čo ďalej?

Striehnem na tretí sektor jedným očkom neustále a v poslednej dobe som si všimla, že začali používať staronovú taktiku. Už dopredu sa vyhlasujú za víťazov čohokoľvek. Táto taktika,ktorej sa mimochodom všetci nesprávne vysmievate je nesmierne nebezpečná, pretože napriek tomu, že sa to veľa ľudom zdá nemožné, myšlienky sa pretvárajú na skutočnosť. Nieje v tom, ale mágia ani nič tajuplné. Jednoducho každý kto si ide tvrdo za svojim, to obvykle nakoniec dosiahne. A tretí sektor "šlape" naozaj tvrdo, pretože americké doláre a vplyv z ambasád sú mocná vec. Pozrite sa na Progresívne Slovensko. Ako politický subjekt vznikli obrazne včera a už im namerali v preferenciách takmer 2%. Tiež som si všimla, že postupnými a priamo zacieľenými krokmi sa snažia pretvoriť slovenský parlamentný systém na systém prezidentský, preto sa usilujú o posilnenie prezidentských kompetencií.
Inými slovami, je nutné aby sme všetci dospeli takmer okamžite a boli schopní pochopiť, že ak do volieb nedokáže roduvernosť zjednotiť všetky,naozaj všetky pronárodné sily, spolky, strany a osobnosti, tak túto vojnu o moc prehráme s pravdepodobnosťou takmer rovnajúcou sa istote.

katalin tara

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Kiska-sa-vzdy-spraval-ako-poskok-americkej-ambasady-ale-co-je-vela-to-je-vela-pise-poslanec-Blaha-299200


http://zahranicni.eurozpravy.cz/eu/215710-orban-burcuje-zeme-v4-musi-tvrde-hajit-narodni-zajmy-pak-se-otrel-o-muslimy/

 
 
Назад к содержимому | Назад к главному меню