Hovorca ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov - Slovakia2 Kontakt: 9612497@mail.ru.................................................... - UNREGISTERED VERSION

Перейти к контенту

Главное меню:

Hovorca ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov

NOVINKY


1.
MENU   2. NOVINKY  3. VIDEO-NOVINKY   4. slovakia.wlad.eu

Hovorca ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov v sobotu svetu predstavil dôkazy o tom, že chemický útok v sýrskej Dume, na základe ktorého USA, Británia a Francúzsko zaútočilo na Sýriu, bol zinscenovaný a zábery útoku sú falošné!

Ruské orgány majú dôkazy, že medzi 3. a 6. aprílom boli príslušníci mimovládky Biele prilby intenzívne z Londýna vyzývaní, aby čím skôr vyslali do sveta falošnú správu o chemickom útoku. Rusko má podľa Konašenkova v rukách množstvo dôkazov o tom, ako bola táto spravodajská operácia v Dume realizovaná. Okrem toho má aj výpovede 2 lekárov pracujúcich v nemocnici v Dume, ktorí tvrdia, že u ošetrovaných ľudí neboli prítomné žiadne príznaky chemických látok, iba príznaky pridusenia dymom z požiarov a podľa ich výpovedí pri ošetrovaní ľudí odrazu do nemocnice vbehli neznámi ľudia s videokamerami, začali kričať, šíriť paniku, že sú otrávení a začali sa oblievať vodou. Následne na to sa v panike začali vodou oblievať aj iní pacienti v nemocnici. Títo ľudia po natočení záberov následne zmizli.

Podobne sa na margo toho v piatok vyjadril aj ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, ktorý vyhlásil, že údajný chemický útok v meste Dúmá bol vymyslený s pomocou nešpecifikovanej zahraničnej tajnej služby (pozn.britskej tajnej služby)! Ako Lavrov uviedol. "Ruskí experti navštívili miesto údajného útoku neďaleko Damasku a nenašli žiadne stopy po chemických zbraniach. Moskva má nezvratné informácie, že to bol ďalší výmysel! Spravodajské služby štátu, ktorý sa teraz usiluje viesť rusofóbnu kampaň, boli zapojené do tohto výmyslu!"

USA a Západ teda v sobotu na Sýriu zaútočili na základe falošných záberov a fotografií, resp. na základe falošných a narafičených "dôkazov". Najlepšie na tom je, že Francúzsko to ešte aj oficiálne priznáva. Francúzske ministerstvo obrany totiž v sobotu na svojej stránke zverejnilo odtajnenú správu výzvednej služby, ktorá bola venovaná údajnému použitiu chemických zbraní sýrskou vládou, v ktorej sa píše: “Preskúmanie videí a fotografií na sociálnych sieťach, na ktorých sú zachytené obete, umožnilo povedať, že väčšina z nich nie je narafičených. Spontánna povaha rozšírených fotografií na všetkých sociálnych sieťach potvrdzuje, že nejde o foto ani videomontáž".

Buď sú teda západné tajné služby a úrady absolútne neschopné alebo si myslia, že ľudia sú už naozaj padnutí na hlavu a skočia im na všetko. Na miesto údajného útoku v Dume už totiž smerujú aj experti Organizácie pre zákaz chemických zbraní (OPCW), ktorí už čoskoro miesto preskúmajú a posúdia, či sa vôbec nejaký útok aj odohral. Došlo aj preto dnes ráno k tak náhlemu úderu Západu na Sýriu? Zaujímavé a kontroverzné je ale aj ďalšie francúzske tvrdenie. Francúzsko a aj Británia sú údajne s výsledkom útoku spokojné, pretože ich nálety zničili väčšiu časť sýrskych chemických arzenálov. Hm, zaujímavé. Tak po prvé, zasiahnuté dnešným útokom bolo len pár prázdnych budov, a to nielen preto, že Sýria svojou PVO zostrelila 71 zo 105 rakiet, ale aj preto, že Západ mieril len na ciele, na ktoré po konzultácii s Ruskom útočiť mohol a vyhol sa všetkým strategickým objektom. A po druhé, OPCW predsa už v roku 2014 potvrdilo, že sýrske sklady chemických látok boli úplne zlikvidované! O čom to teda títo západní psychopati točia?

A k čomu bol vlastne dnešný útok na Sýriu dobrý? Pre zachovanie si tváre Trumpa a iných západných politikov? Alebo ním chcel Trump uspokojiť svojich vojnových jastrabov? Pretože USA a západné štáty dnes okrem toho, že bezprecedentne porušili medzinárodné právo, vôbec neukázali svoju silu, ale skôr slabosť. A to nielen preto, že zaútočili prv ako OPCW príde so záverom, že chemický útok v Dume bol zinscenovaný, či preto, že mohli útočiť len v presne vymedzenom priestore a Rusko vopred o útoku informovali, ale aj preto, že väčšinu ich rakiet zostrelila zastaraná sýrska PVO! Vyzerá to teda naozaj tak, že šlo skôr o zachovanie si tváre amerických a západných lídrov a o Rusku (a tým pádom aj Sýrii) vopred oznámenú akciu ako o samostatný masívny a ničivý útok. Nech to bolo akokoľvek, šlo o veľmi nebezpečnú a nerozvážnu akciu USA a Západu, pretože pri takomto niečom sa situácia môže vždy ľahko vymknúť spod kontroly...

Martin Bago


https://blog.hlavnespravy.sk/4581/zapad-utokom-na-syriu-ukazal-len-svoju-slabost-rusko-prislo-s-dokazmi-ze-chemicky-utok-v-dume-bol-falosny-a-zinscenovany/

https://slobodnyvyber.sk/ruske-ministertvo-obrany-predklada-dokazy-o-nafingovani-chemickeho-utoku-v-syrskej-dume/amp/

 
Назад к содержимому | Назад к главному меню