Donbas je v ohni: Takéto bombardovanie si obyvatelia Donbasu nepamätajú od roku 2015 - Slovakia2 Kontakt: 9612497@mail.ru.................................................... - UNREGISTERED VERSION

Перейти к контенту

Главное меню:

Donbas je v ohni: Takéto bombardovanie si obyvatelia Donbasu nepamätajú od roku 2015

NOVINKY


1.
MENU   2. NOVINKY  3. VIDEO-NOVINKY   4. slovakia.wlad.eu

Donbas je v ohni: Takéto bombardovanie si obyvatelia Donbasu nepamätajú od roku 2015

DONECK - 17. apríla od štvrtej rána sa objavili správy o masívnom ostreľovaní Gorlovky a okolia Doneckej oblasti. Domy, dokonca aj v centre mesta, kde sa v uplynulých dvoch rokoch nestrieľalo, sa triasli z výbuchov v blízkom okolí.

Ľudia rýchlo budili deti a utekali sa skryť do pivníc. Takéto bombardovanie si mnohí nepamätajú z času bojov pri Debaltseve vo februári roku 2015.
    
Neskôr sa objavili správy aj o bombardovaní Luhanskej oblasti. Aj tam v meste už pozabudli na dolet ukrajinskej munície. Pričom zaútočili na štvrť, kde sa nachádzalo niekoľko vojenských jednotiek určených na prípravu prehliadky 9. mája. Ako informuje TASS, pri útoku utrpel "porážku" dokonca aj legendárny tank T-34, ktorý prežil Veľkú Vlasteneckú vojnu.

Predbežne sa informuje o smrti jedného vojaka armády Doneckej ľudovej republiky. Ostatné informácie o obetiach bombardovania sa upresňujú.

"Dnes ráno nepriateľ zaútočil z delostreleckých zbraní a tankov na bane, na Gorlovku a Širokú Balku. Od tretej rána vystrelili ukrajinskí vojaci štrnásť 152 mm nábojov a uskutočnili desať výstrelov z tankov po oblastiach pokojných štvrtí našich miest a obcí," vyhlásil zástupca veliteľa zboru Ministerstva obrany Doneckej ľudovej republiky Eduard Basurin.


Takýto čin z ukrajinskej strany Basurin sa stretol s odmietnutím Ukrajiny splniť svoje záväzky vyplývajúce z dohody z Minska, ako aj s úmyselným zhoršením situácie s cieľom začať vojenskú agresiu proti Donbasu pre jeho úplne obsadenie.
    
V posledných dňoch sa ozbrojené sily Ukrajiny snažia útočiť tak, aby bolo čo najviac obetí medzi civilným obyvateľstvom Donbasu a vyprovokovať eskaláciu konfliktu.


Zdroj: netky NŽ
Našli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk    

 
Назад к содержимому | Назад к главному меню